News

Jak efektivně pronajmout byt?

Dnes ve Zlíně žádná sranda!

Určitě se nestačí spoléhat jen na klasické inzertní servery, jak to dnes vidíme u běžných RK. Je nezbytné jít štěstíčku trochu naproti a hledat případné zájemce i na sociálních sítích. A pokud si dá člověk navíc opravdu záležet s přípravou a kvalitní prezentací, pak je úspěch zaručen. 

Jako dobrý příklad můžu uvést byt 2+kk, který jsem měl v nabídce pouhý víkend a zejména díky prezentaci na Facebooku tuto nabídku vidělo přes 20 tis. lidí. Ozvala se řada zájemců a již v pondělí byl tento byt obsazen novým nájemníkem.

KONKURENCE je dnes opravdu velká. Situace na trhu s nájmy ve Zlíně je taková, že v inzerci je přes 120 menších volných bytů, a to je dnes 2x větší počet, než je tomu u bytů určených k prodeji, kde je v nabídce kolem 50 bytů.

Důvodů je hned několik. Nových menších bytů se ve Zlíně staví poměrně hodně, ale zlíňáků dlouhodobě ubývá, za prací se sem lidé zrovna 2x nehrnou a v době covidové tu chybí zejména studenti, kteří tyto volné byty naplňovali.

OTÁZKA: Kdo bude v těchto prázdných bytech nakonec bydlet, až se v okolí dostaví řada rozjetých projektů? Jsem sám zvědavý, jak se tato situace ve Zlíně bude dále vyvíjet…

Pokud jste Vy majitelé bytu a těžko hledáte vhodné nájemníky, neváhejte se na mě kdykoliv obrátit a rád Vám pomůžu tento problém vyřešit.

Tomáš, Váš zlínský makléř

+420 770 179 185