News

Zprávy z trhu – 5. týden

𝐆𝐨𝐥𝐝&𝐒𝐢𝐥𝐯𝐞𝐫 🟡⚪️ (3. týden)
Zprávy z trhu aneb co přinesl minulý týden? 👇
 
Vybrané novinky 🔎
 
📊 Zlato z pondělní otevírací ceny 1 831,8, USD/oz zakončilo týden na ceně 1 792,3 USD/oz. Stříbro z pondělní otevírací ceny 24,32 USD/oz uzavřelo týden na ceně 22,49 USD/oz. BTC se v době psaní těchto zpráv obchodoval za 38 352,72 USD.
 
🗣 Přdseda FEDu Jay Powell nevylučuje zvedání sazeb na každém zasedání měnového výboru.
 
🎭 FED dal najevo, že nákupy aktiv skončí začátkem března, a že prodej aktiv z rozvahy (QT) začne až po zvýšení sazeb.
 
🚀 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se zbožím loni vystoupil na 1,08 bilionu USD. Poprvé tak překonal hranici jeden bilion USD.
 
‼️ Světová obchodní organizace (WTO) povolila Číně uvalit na USA kompenzační cla v hodnotě 645 mil. USD. Washington rozhodnutí odsoudil. Čína se v roce 2012 obrátila na WTO, aby napadla cla, která USA zavedly na 22 čínských výrobků (od solárních panelů po ocelové dráty) kvůli údajným subvencím v letech 2008–2012.
 
⚠️ „Předpokládaný vrchol úrokových sazeb nás čeká na jaře, a to kolem 5 %“, řekl viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký. Člen bankovní rady Dědek též pro Lidové noviny uvedl, že hlavním zdrojem inflace jsou „brutální“ nákladové tlaky, jako jsou ceny energií, s čímž úrokové sazby nemohou nic dělat.
 
👒 Texas je státem Bitcoinu! Místní kongresman Pete Sessions uvedl, že těžba Bitcoinů podporuje inovace a vytváří pracovní místa. Zároveň tři kandidáti na guvernéra otevřeně podporují větší přijetí Bitcoinu ve státě. Texas bude v čele USA během největšího technologického posunu od dob internetu.
 
📝 Bidenova administrativa nařídí úřadům, aby v rámci národní bezpečnosti regulovaly digitální aktiva, jako je Bitcoin.
 
📈 Dlouhodobý fundament pro ceny drahých kovů zůstává extrémně růstový.
📈 Pro volatilní chování BTC je vhodná strategie Dollar Cost Averaging, tedy průměrování vstupní ceny.
 
👨‍💻 Váš zlínský makléř, Tomáš